Strona główna » Jak stworzyć własne naklejki i gify na Instasories?

Jak stworzyć własne naklejki i gify na Instasories?

Instagram to prężnie rozwijająca się aplikacja, która nie ma zamiaru schodzić jeszcze z wyżyn popularności. Mało kto o niej nie słyszał, ale czy wiesz jak w pełni wykorzystać potencjał tej aplikacji?

W dzisiejszych czasach już chyba każdy zna Instagrama, no bo kto by o nim nie słyszał? Stał się on już popularniejszy niż Facebook. Nie ma co tutaj ukrywać. Młodzież pokochała te aplikacje za to w jaki sposób mogą pokazywać jacy są. A dorośli i wielkie, największe firmy pokochały Instagram za to co im daje.
Tylko co tak właściwie daje Instagram?
Bardzo dużo. To nie tylko jakaś tam aplikacja ale potężne narzędzie, które bardzo ułatwia dotarcie do klientów czy też wszelkiego rodzaju odbiorców.
Kiedy mowa o Instagramie, każdy myśli o niekończącej się tablicy głównej i profilach pojedynczych użytkowników.

Niewiele osób jednak wie, że równie ważne jest instastories. Bardzo ważne jest to co na nim się znajduje. Do niedawna to co na nie wrzucaliśmy było dostępne tylko przez 24 godziny, teraz już jest wiele opcji na zapisywanie ich na swoim profilu.

No ale po co to wszystko?

Po to by swoich klientów czy też odbiorców przekonać i zaciekawić nie tylko swoimi ofertami i produktami ale też sobą.
nie ma na to lepszego sposobu niż własne gify i naklejki.
A sposobów na zrobienie ich jest cała masa.

Jak zrobić gify i naklejki?

Pierwszym sposobem jest dodanie naszych gifów do ogólnodostępnej bazy na Instastories. Nie ma co też ukrywać, że jest to sposób chyba najbardziej czasochłonny ze wszystkich, ale są plusy. Mianowicie dzielicie się tym co stworzyliście i wtedy wiele osób korzystających z aplikacji może posłużyć się właśnie waszymi gifami.

A więc jak to zrobić?

Zakładamy konto na giphy. Tego już chyba nie trzeba tłumaczyć. To podstawowa rejestracja więc nie powinna ona sprawiać większych problemów. Projektujemy co najmniej 5 gifów. Naturalnie musimy mieć ich prawa autorskie inaczej możemy mieć nie małe problemy. Należy pamiętać, że trzeba postępować według konkretnych wytycznych by wszystko co tworzymy zostało zaakceptowane. Wiele wskazówek można znaleźć w internecie. Ważne by giphy zaakceptowało naszą markę. Musimy wszystko na naszym profilu odpowiednio wypełnić. Następnie dodajemy nasze gify i odpowiednio je tagujemy. To bardzo ważny element. Tagi muszą pasować do tego co przedstawia dany gif.
Gdy mamy już załadowane właśnie minimum 5 gifów trzeba zaaplikować o konto dla brandu. Aplikacja giphy nam w tym pomoże, należy postępować według instrukcji i wypełnić odpowiednio formularz. Po czym oczywiście go wysyłamy.
Wtedy już czekamy na akceptację. Gdy tak ową dostaniemy. Nasze gify zostaną dodane do ogólnej bazy na Instagramie i gotowe.

Jest oczywiście też inny sposób na dzielenie się własnymi gifami i naklejkami z obserwującymi, a mianowicie przeklejanie ich z własnego konta giphy.
Od czego należy w takim wypadku zacząć? Od postępowania według naszej instrukcji oczywiście. Zaczynamy więc od stworzenia relacji na Instagramie, ważne jest by jeszcze jej nie opublikować. brakuje naklejek. Przełączamy się między Instagramem a aplikacja Giphy. Wybieramy naklejkę bądź też gif, którego potrzebujemy i wybieramy “kopiuj. Wtedy wracamy już do Instagrama i wklejamy naszą naklejkę. Gotowe. O wiele łatwiejszy i szybszy proces. Więc jeśli nie chcesz się z nikim dzielić swoimi małymi dziełami to jest sposób dla ciebie.

Co do tworzenia swoich gifów oraz naklejek. Jest co do tego masa aplikacji. Można je tworzyć nawet w zwykłych programach graficznych. Ważne jest w tym przypadku by dbać o fakt, że musi być to wszystko tworzone na maksymalnie przezroczystym tle jak się da. Tutaj jednak nikogo nie można prowadzić za rękę ponieważ tworzenie gifów i naklejek jest małą sztuką i każdemu będzie odpowiadać inny sposób. Dobrze jest jednak popróbować nim stworzy się coś co od razu się opublikuje bo jak wiadomo w internecie nic nie ginie i dobrze jest mieć to na uwadze.

To są właśnie sposoby na tworzenie gifów. Nie są to zbyt proste rzeczy więc jeśli nie radzimy sobie najzwyczajniej w świece najlepiej poprosić kogoś kto ma większe doświadczenie. Gify to doskonały sposób na przekazanie obserwującym tego co chcemy przekazać w bardzo prosty ale zarazem efektowny i przyciągający uwagę sposób. Co ważne, gify czy też naklejki, które stworzymy mogą być zrobione naszym indywidualnym stylem lub kojarzyć się z daną marką lub osobą. Jeśli tworzymy treści do interentu czy też promujemy się za pomocą tej właśnie aplikacji ważne by mieć to na uwadze bo to doskonały sposób na promocję nas samych. W dodatku w bardzo kreatywny sposób.